• apartament
  • apartament
  • apartament
  • apartament

Apartamenty „Klejnot Sopotu” położone są wewnątrz kompleksu kamienic Trzy Gracje, w dolnym odcinku legendarnego sopockiego deptaka, czyli ulicy Bohaterów Monte Cassino, głównej spacerowej alei tego najbardziej znanego polskiego kurortu, miejsca licznych sklepów, restauracji i kawiarni. Właśnie tu, zaledwie 200 metrów od morza, wśród domów powstałych w XIX i początkach XX wieku, w roku 2004, wzniesiono zespół luksusowych kamienic nawiązujących swą stylistyką do najlepszych tradycji architektury Sopotu. Wystarczy przejść kilka kroków przez, zawsze w dzień otwartą, kutą bramę i zamiast gwarnej promenady są Państwo w innym świecie. Kameralne, skryte w zieleni zaciszne patio, ze stojącą w centrum rzeźbą autorstwa Krzysztofa Bednarskiego, która dała nazwę całemu kompleksowi, ławeczki zapraszające do odpoczynku od zgiełku pozostawionego za bramą.
Bezpośrednio z tego urokliwego miejsca, z poziomu parteru, wchodzicie Państwo do naszych apartamentów. Przekroczywszy ich próg znajdujecie się we wnętrzach pełnych klasy, elegancji i spokoju. Jesteście jak kuracjusze i rezydenci dawnego Sopotu, w otoczeniu przywołującym swym pięknem tamten, miniony już czas. Naszym zamysłem było stworzenie miejsca niezwykłego . Miejsca, gdzie wśród stylowych, oryginalnych mebli z epoki, w odtworzonej z pieczołowitością atmosferze sopockiej secesji, czy poprzedzającej  ją aurze eklektyzmu, znajdziecie Państwo cichą, przytulną przystań dającą wakacyjny odpoczynek czy choćby tylko krótki weekendowy oddech.

Już w holu czujecie Państwo, że jesteście nad morzem i to właśnie w Sopocie. Piękny widok sopockiego mola w delikatnej sepii, jego deski łączące się z kamienną podłogą w stonowanych odcieniach nadmorskiego piasku. Spokojne , niewidocznie sączące się światło czy też rozświetlony, wspaniały, stary żyrandol zwieszający się z wysokiego sufitu, wskażą drogę do jednego z trzech , czekających na Państwa apartamentów.

Każdy z nich sam w sobie jest prawdziwym klejnotem i dlatego daliśmy im nazwy : Klejnot Turkusowy,  Klejnot Bursztynowy i Klejnot Szmaragdowy , tak jak wiodąca kolorystyka poszczególnych wnętrz, a to po to, by już w momencie rezerwacji przydać Państwa pobytowi cech indywidualności i wyjątkowości, by pomóc odnaleźć ten jeden, wybrany Klejnot dla siebie...

Teraz już tylko wystarczy otworzyć drzwi, wykonane ściśle według XIX-wiecznych wzorów, przez najlepszych rzemieślników w kraju ...i jesteście Państwo u siebie.
Każde z trzech wnętrz, choć w pełni stylowe, dysponuje wszelkimi dzisiejszymi udogodnieniami, tak, by mogli Państwo czuć się w nich komfortowo i zażywać jak najpełniejszego odpoczynku.

Dwa z apartamentów składają się z pokoju dziennego z aneksem kuchennym i sypialni ( Klejnot Bursztynowy i Klejnot Szmaragdowy), zaś trzeci ma wydzieloną sypialnię połączoną z częścią dzienną ( Klejnot Turkusowy ).
Wszystkie pokoje wypoczynkowe dysponują niezwykle wygodnymi, eleganckimi skórzanymi sofami, których kolorystyka odpowiada nastrojowi poszczególnych saloników i współgra z odcieniami starannie dobranych tapet, różnych w każdym z wnętrz. Nocą sofy mogą stać się dodatkowym miejscem do spania dla dwóch osób, a sposób ich rozkładania w swej prostocie, nie wymaga żadnego wysiłku.

Na ścianach wiszą 46” telewizory LCD HD firmy Sharp, zapewniające najlepszej jakości obraz, tak z telewizji, jak i z odtwarzacza DVD.
Wnętrza dopełniają aneksy kuchenne , których ciepłe kolory naturalnego drewna, czy też fronty całkowicie zgrane z kolorystyką ścian i praktyczne granitowe blaty dodają elegancji.
Każdy aneks posiada oczywiście wysoce wydajny pochłaniacz zapachów, który skutecznie wyeliminuje ich przykrą woń, nawet po najbardziej wyrafinowanych kulinarnych eksperymentach.
Aneksy wyposażone są tak, by chwile przeznaczone na ewentualne przygotowywanie posiłków były przyjemnością, a nie tylko dodatkowym obowiązkiem, w spędzanym tu, wolnym czasie.
Pełna zastawa stołowa, śniadaniowa i obiadowa, współgra kolorystycznie z nastrojem każdego z wnętrz. Aneksy posiadają wszystkie potrzebne naczynia i drobne sprzęty kuchenne. Wszystkie
mają dwupolowe, ceramiczne płyty grzejne, pełnofunkcyjne kuchenki mikrofalowe, czajniki elektryczne, ekspresy do kawy, tostery i inne drobne udogodnienia. Maja Państwo do dyspozycji funkcjonalną lodówkę z zamrażalnikiem oraz niezbędną, nie tylko na urlopie, zmywarkę , obie firmy Siemens.

W sypialniach czekają na Państwa komfortowe, wykonane na zamówienie, szerokie łóżka.
 Intymności i nastrojowi sprzyjają nie tylko indywidualnie skomponowane dekoracje okien, ale też zewnętrzne, elektrycznie sterowane, rolety. Dzięki nim, nawet w środku słonecznego , upalnego dnia, mogą Państwo cieszyć się cieniem i chłodem, a długość ciemnych, nocnych godzin wydłużać wedle swych indywidualnych, urlopowych oczekiwań.
W łazienkach stylowość ustąpiła miejsca wyrafinowanej nowoczesności. Każda z trzech łazienek charakteryzuje się zupełnie odmiennym klimatem. Ich wnętrza różnią się kolorystyką, fakturą materiału użytego na ścianach i podłogach, typem zabudowy meblowej. W każdej łazience jest duża, funkcjonalna kabina prysznicowa z deszczownicą, umywalka, wc, bidet, a na ścianach duże lustra. Do Państwa dyspozycji są komplety ręczników kąpielowych i plażowych oraz suszarki do włosów.

Dla Państwa wygody w każdym apartamencie znajduje się też pralka i suszarka, żelazko i  deska do prasowania.
Wyposażenia dopełniają sejfy hotelowe.

Wszystkie lokale mają własne domofony, tak więc nie muszą Państwo każdorazowo pokonywać długości holu , by otworzyć drzwi wejściowe.
Jeśli przyjadą Państwo do Sopotu samochodem, to możecie go zostawić w garażu pod budynkiem, na własnym miejscu parkingowym lub na wewnętrznym parkingu osiedla.

Kompleks Trzy Gracje ma swoją ochronę, obiekt jest monitorowany przez 24 godziny, wszystkie bramy wejściowe zamykane są w godzinach 23.00 – 7.00 od maja do października i
22.00 – 7.00 od listopada do kwietnia.

Zapraszamy bez zwierząt.

We wszystkich pomieszczeniach „Klejnotu Sopotu” obowiązuje zakaz palenia.   


         


                         
 

Klejnot Sopotu
Bohaterów Monte Cassino 38 lok. 4
81-759 Sopot
Tel. 601 372 959